Finalistky Miss Fortuna ligy absolvovali spoločné fotenie

 

Toto sú ony. Dvanástka najkrajších dievčat Našej ligy. Finalistky súťaže Miss Fortuna ligy sa stretli vôbec prvýkrát a absolvovali spoločné fotenie. Okrem individuálnych portrétov pózovali dievčatá aj pri spoločnej snímke.

Každý klub Fortuna ligy má svoju finalistku.  Fortunaligovú mozajku tak tvorí dvanástka sympatických dievčat z celého Slovenska, od Bratislavy až po Michalovce. „Fotilo sa nám úžasne. Fotograf bol profesionál a mal k nám skvelý prístup, aj keď to nemal s nami asi ľahké. Bol to super zážitok,“ opisuje fotenie finalistka Lucia Rožníková, ktorá reprezentuje AS Trenčín.

Miss Fortuna ligy nie je klasickou „misskou“. Finalistky nemusia mať miery 90-60-90 ani nemusia merať vyše 170 cm. Musia však byť športovkyne a futbalové fanúšičky srdcom i dušou. Fotenie bolo vôbec prvou spoločnou udalosťou finálovej 12ky. Predtým absolvovali dievčatá semifinálové kolá vo svojich kluboch, kde spoznali futbalové zázemie i kabínu. „Veľmi sa teším, že súťaž je spojená so športom a že nie je taká klasická. Vyhovuje mi kombinácia s futbalom. A musím aj povedať, že baby, teda spolufinalistky, sú super. Vyzerá to, že si budeme výborne rozumieť,“ usmieva sa finalistka Zuzana Lichá, reprezentujúca ViOn Zlaté Moravce.

Kto tvorí finálovú 12ku Miss Fortuna ligy:

Klaudia Kopčániová Spartak Trnava
Mária Čierna MŠK Žilina
Kristína Vicenová ŠK Slovan Bratislava
Veronika Mezejová DAC 1904 Dunajská Streda
Ľubica Hliničanová MFK Ružomberok
Lucia Rožníková AS Trenčín
Veronika Ferencziová FC Nitra
Zuzana Lichá ViOn Zlaté Moravce
Silvia Fialková MFK Zemplín Michalovce
Petra Chabanová Železiarne Podbrezová
Diana Trenčanová Tatran Prešov
Adriána Hazuchová FK Senica

Miss Fortuna ligy je celosezónny projekt, ktorý predstavila Únia ligových klubov v auguste 2017. Spája krásu futbalu a krásu žien. Do súťaže sa celkovo prihlásilo 114 dievčat z celého Slovenska, do semifinále postupovali tri dievčatá z každého klubu z najväčším počtom hlasov od fanúšikov. O finálovej dvanástke rozhodli štyri hlasy – hlas fanúšikov, hlas organizátora, hlas klubu a hlas kabíny. Finálová 12ka absolvuje mimo iné marcové sústredenie v Poprade a finálový galavečer je na programe v prvej polovici mája 2018.